Úvod Novinky Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

27.02.2018 09:09

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Lepek je v jídelníčcích mnoha dětí i dospělých zapovězenou složkou. Stále častěji se mu vyhýbáme záměrně, i když nám to nevelí zdraví. Ono také krmit malé děti houskami a rohlíky není zrovna nejzdravější.

Ať už nemůžete, nebo nechcete svým nejmenším dávat potraviny s lepkem, určitě přemýšlíte, co jim dávat ke svačině a na mlsání. Máme pro vás tip!

Proč omezovat lepek?

Většina potravin s rostlinným původem je přirozeně bez lepku. Objevuje se ale v pšenici, v ječmenu nebo částečně v ovsu. U lidí, kteří mají na lepek intoleranci, může zapříčinit vážné zažívací potíže, průjmy, pálení žáhy nebo únavu a ekzémy.

Bezlepkové potraviny jsou ale ideální pro všechny, protože jsou zdrojem vlákniny i zdrojem řady vitamínů a minerálních látek.

Mlsání nejen pro malé

Hledáte-li, co svým nejmenším dávat na svačinku, zkuste bezlepkové kukuřičné, rýžové či pohankové křupky. Jsou bez soli, bez lepku a mohou je děti už od 6 měsíců. Bezlepkové křupky však nejsou jen dobrotou pro malé. Oblíbené jsou i u celiaků a dospělých, kterým záleží na nutričně výhodnější variantě mlsání. Větším dětem navíc můžete nabídnout křupky s příchutí, a to slané i sladké. Dětem i dospělákům budou chutnat banánové s čokoládou, arašídové či jablečno-skořicové. 

Kdy mít po ruce bezlepkové křupky

  • Na výletech a na cestách.
  • Na procházkách s dětmi v kočárku. 
  • Vždy, když není k dostání vyvážená svačinka. 
  • Večer u televize, když chcete alternativu oplatek, chipsů a jiných snacků.
  • Když chcete zahnat malý hlad – ve škole i v autě.

Křupky bez soli pro děti jsou také skvělým pomocníkem při přechodu malých dětí na pevnou stravu. Skvěle se totiž tráví a neobsahují nic, co by dětem škodilo. Pro nejmenší děti jsou skvělou volbou unikátní dlouhé kukuřičné tyčky.

Proč křupky REJ křupky? Chutnají všem!

Křupky REJ budou chutnat každému. Můžete totiž vybírat z mnoha chutí, a to nejen pro děti od 6. měsíce věku. Kromě kukuřičných vyrábíme také výraznější pohankové nebo extra křehké rýžové. Všechny bez přídatných látek a soli.

Větší děti a také dospělí si křupnou do ochucených křupek - pomerančových a jahodových s lyofilizovaným ovocem, banánových s čokoládou, arašídových s nižším obsahem tuku a soli nebo do velmi oblíbeného barevného mixu kukuřičných kuliček s příchutí několika druhů ovoce. Vidíte, že máte z čeho vybírat. Tak vzhůru do křupání!

RSSRSS

Novinky

Už zase rohlík…? Řekněte ano chutnější svačině

8. 03. 2018

 Už zase rohlík…? Řekněte ano chutnější svačině

Svačiny jsou náš věčný problém. Přeskakujeme je, saháme po pečivu nebo už si nevíme rady s výběrem. Zkuste naše sušenky. Široký výběr chutí vás překvapí!

Celá novinka »

Kontaktujte nás

REJ s. r. o.
Průmyslová 937
391 11 Planá nad Lužnicí

Tel.: +420 731 331 714 (7.00h - 15.00h)
E-mail: info@rejfood.eu

REJ s.r.o. - netkatalog.cz

Novinky na e-mail